+48 693 144 777

Atrakcje

czarter łodzi motorowych

odległość od Farmy Wolnej Chwili - 1 minuta

boat-1505679_1280

Bliskość rozległego i urokliwego jeziora jest tak kusząca, że trudno sobie odmówić okazji do rejsu łodzią motorową. Dlatego warto skorzystać z okazji i wynająć łódź, która została przygotowana specjalnie dla gości odwiedzających okoliczne domy. Wynajem łodzi jest płatny. Rezerwacja pod nr tel: 500464563

Ślesin - Brama Napoleona

odległość od Farmy Wolnej Chwili - 4,1 km

960px-Bramnapoleo2
Fot. wikipedia

Tak właściwie to klasycystyczny łuk triumfalny, Brama Napoleona. Budowla powstała z inicjatywy mieszkańców Ślesina w 1812 roku. Jej celem było uświetnienie przemarszu Cesarza Napoleona Bonaparte, który wraz ze swoim wojskiem planował podbić Rosję. Niestety Napoleon ostatecznie nie wybrał drogi przez Ślesin, a jego militarna ekspansja na wschód zakończyła się wraz z nastaniem zimy. Można uznać, że w 1812 roku Napoleon poniósł nie tylko klęską militarną, ale również turystyczną, gdyż ominął piękny Ślesin. Jeśli jednak ta wspaniała historia oraz Brama Napoleona nie zrobią na Was wrażenie, to z pewnością uczynią to lody z kultowej Lodziarni Walczaka mieszczącej się tuż obok przy ulicy Napoleona 6.

Licheń - Bazylika NMP

odległość od Farmy Wolnej Chwili - 8 km

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fot. wikipedia

Bazylika w Licheniu jest obecnie jednym z największych kościołów na w Polsce i na świecie. Kopuła świątyni robi wrażenie na każdym, gdyż jej średnica wynosi 25 metrów, a wysokość 45 metrów. Dzięki temu ta monumentalna budowla przy dobrej pogodzie jest widoczna z kilkudziesięciu kilometrów. Sam kościół to nie wszystko, co czeka na odwiedzających Licheń. Dla osób ceniących sobie przyrodę oraz świeże powietrze przygotowano ogrody, które można zwiedzać. Na koniec warto odważyć się i wjechać na taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu 30 km.

Kruszwica - Mysia wieża

odległość od Farmy Wolnej Chwili - 37,2 km

1440px-PL_Kruszwica_Mysia_Wieza
Fot. wikipedia

Podobno od dawna nie widziano myszy w okolicy Mysiej wieży. Zatem bez obaw można wybrać się w dłuższą podróż do sąsiedniego województwa i odwiedzić Kruszwicę. Choć niewiele zostało z warowni, którą rozkazał zbudować król Kazimierz Wielki, to nadal robi ona sporo wrażenie na zwiedzających ją. W XVII wieku nasi sąsiedzi z północy – Szwedzi tak bardzo rozgościli się na polskich ziemiach, że postanowili zmienić funkcję budowli z obronnej na typowo turystyczną, wysadzając warownię w powietrze. W ten sposób pozostała tylko wieża, która dziś służy za znakomity punkt widokowy pozwalający podziwiać jezioro Gopło oraz pobliską okolicę.

Konin - Park Mikroskala

odległość od Farmy Wolnej Chwili - 26,6 km

960px-Mikroskala
Fot. wikipedia

Stwierdzenie małe jest piękne, z pewnością sprawdza się w odniesieniu do konińskiego parku miniatur. 50 starannie zbudowanych makiet robi wrażenie, a ich tematyka edukacyjno-rozrywkowych sprawia, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Makiety nawiązujące do bajek, historii Polski i świata, a do tego nie brakuje interaktywnych elementów wielkiej kolekcji miniaturowego świata. Wszystko to sprawia, że koniński park mikroskali jest niesamowitym miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu na naszej farmie.

Konin - Jezioro Turkusowe

odległość od Farmy Wolnej Chwili - 18,3 km

1084px-Setter_Gajowka_PL
Fot. wikipedia

Turkusowe jezioro to taki egzotyczny akcent wśród okolicznych atrakcji. 

Jezioro powstało w miejscu dawnej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w miejscowości Gosławice. Swoją barwę zawdzięcza silnemu zasadowemu odczynowi, który nadaje mu niepowtarzalnego, turkusowego koloru. Niestety wysoki stopień zanieczyszczenia wody nie pozwala na to by żadna fauna i flora rozwijała się w tym miejscu. Mimo to turkusowe jezioro robi niesamowite wrażenie na wszystkich, którzy decydują się je odwiedzić. 

Szlaki rowerowe

Ślesin i jego okolice to nie tylko jeziora i lasy, ale również szlaki rowerowe, które warto przejechać. Gościom naszej farmy w szczególności polecamy dwa szlaki. Czarny, którego długość to 31 km, a przebieg dwugodzinnej trasy to: Ślesin – Leśnictwo – Ignacewo – Pogorzele – Smólniki – Bylew – Stary Licheń – Kępa – Wąsosze – Półwiosek Stary – Ślesin. Natomiast drugi, niebieski szlak ma długość 37,7 km, a jego trasa przebiega przez następujące miejscowości: Ślesin – Leśnictwo – Ignacewo – Pogorzele – Smólniki – Bylew – Stary Licheń – Kępa – Wąsosze – Półwiosek Stary – Ślesin.
Więcej informacji o okolicznych szlakach rowerowych wokół naszych Ślesina można znaleźć tutaj.