+48 693 144 777

Co warto zjeść w Ślesinie? Lista najlepszych restauracji i barów

Nie samym jeziorem człowiek żyje. W końcu wolna chwila to również świetna okazja do rozkoszowania się jedzeniem. Dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik po miejscach, w których warto zjeść podczas pobytu nad jeziorem ślesińskim.

Z reguły na farmach nie brakuje jedzenia. Jednak nasza farma jest wyjątkowo, gdyż zamiast uprawy warzyw, owoców, czy hodowli zwierząt zachęcamy naszych gości do uprawiania wolnej chwili. Wobec tego przygotowaliśmy listę miejsc, które warto w Ślesinie odwiedzić by smacznie zjeść.

Mozaikowy piec

Miejsce wyjątkowe na gastronomicznej mapie Ślesina. Restauracja mieści się tuż oko bramy Napoleona, więc przy okazji podziwiania najbardziej znanej atrakcji turystycznej Ślesina warto wstąpić tam na pyszne jedzenie. W Mozaikowym piecu z pewnością znajdą coś dla siebie wielbiciele włoskiej pizzy, pysznych i niepospolitych dań obiadowych, czy fast foodów przygotowywanych i podawanych w bardziej wyszukany sposób. Do tego nie można zapomnieć o pysznych deserach, które urzekają swoim smakiem najbardziej wybrednych smakoszy słodkich dań. Na koniec warto dodać, że goście naszej farmy mogą liczyć również na dowóz jedzenie do naszych domków nad jeziorem. 

Oberża Pod Kulawą Gęsią

Nieopodal Bramy Napoleona znajduje się inna restauracja godne polecenia. Chyba nie ma drugiego tak klimatycznego miejsca w Ślesinie, jak Oberża Pod Kulawą Gęsią. Restauracja mieści się tuż przy głównej ulicy w zabytkowym budynku, w którym są serwowane nie tylko pyszne dania, ale również soczyste kawałki historii Ślesina. Za sprawą starych zdjęć przedstawiających mieszkańców tego miasta oraz stare budynki łatwo poczuć klimat miasteczka sprzed kilkudziesięciu lat. Wracając do jedzenia Oberża Pod Kulawą Gęsią jest miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić jeśli ceni się dobrą tradycyjną kuchnię.

Apetito Ślesin

Jeśli najbardziej znanym turystycznym symbolem Ślesina jest Brama Napoleona, to gastronomicznym symbolem jest restauracja Apetito mieszcząca się tuż przy płycie ślesińskiego rynku. Zarówno mieszkańcy Ślesina, jak i turyści przyjeżdżający nad jezioro w Ślesinie chwalą i chętnie korzystają z szerokiego menu tej restauracji. Ta ogromna popularność ma swoją cenę w postaci czasu, jaki musimy poświęcić na złożenie zamówienia i otrzymanie jedzenia, ale na pewno warto. Przekona się o tym każdy kto spróbuje pizzy, kebaba, zapiekanek, makaronów, a nawet burgerów. Jakby tego było mało osoby rozleniwione pobytem na naszej farmie mogą zamówić jedzenie przez telefon z opcją dowozu do naszych domków.

Lodziarnia Walczak

Jeśli ktoś marzy o pysznym deserze w Ślesinie to koniecznie musi spróbować lodów w Lodziarni Walczaka. Lodziarnia podobnie jak większość wymienionych już restauracji mieści się w ścisłym centrum miasteczka i łatwo do niej trafić. W ofercie niewielkiej lodziarni znajdują się lody amerykańskie, włoskie oraz pyszne desery. Każda z tych pozycji kusi smakiem tworząc z lokalnej lodziarni miejsce kultowe dla wszystkich turystów przybywających nad ślesińskie jezioro.

Restauracja Ochweśnicka

A teraz coś dla wielbicieli domowych obiadów. Restauracja Ochweśnicka znajduje się na uboczu Ślesina tuż przy drodze prowadzącej do Konina. Jest to miejsce obowiązkowe dla osób ceniących sobie smak tradycyjnych domowych obiadów. Mieszkańcy Ślesina oraz turyści, którzy zdążyli dobrze poznać ślesińskie restauracje cenią to miejsce za atrakcyjne ceny serwowanych dań oraz lokalny przysmak, czyli schab po ochweśnicku, którego trzeba spróbować podczas wizyty w Ślesinie.

Marina Ślesin

Ostatnia pozycja na naszej krótkiej liście miejsc godnych polecenia to ślesińska marina. Wokół niej znajduje się wiele punktów gastronomicznych obleganych przez turystów. Gromadzące się tłumy są najlepszą rekomendacją dla serwowanych tam dań wśród których można zjeść pizzę, kebaby, burgery, hot-dogi i najważniejsze, czyli dania ze smażoną rybą. Spośród tak wielu i różnorodnych lokali trudno wskazać jeden. Jednak dla osób ceniących dobre jedzenie równie mocno, jak spokój mamy małą podpowiedź. Nieopodal głównej plaży w Ślesinie pośród sosnowych drzew skrywa się niewielka smażalnia ryb prowadzona przez Pana Tadeusza i jego żonę o nazwie Smażalnia i Czarter. Miejsce idealne na dobry obiad w otoczeniu sosnowego lasu. 

Każde z wyżej wymienionych miejsce ma swój urok, wyjątkowe smaki i stanowi ważny element lokalnej mapy gastronomicznej Ślesina. Mamy nadzieję, że nasza krótka lista umili pobyt naszym gościom.