+48 693 144 777

Co zabrać ze sobą na wyjazd nad jezioro?

Co zabrać ze sobą nad jezioro

Pościel, ręczniki, jedzenie, a może kuchenka turystyczna? O czym należy pamiętać wybierając się nad jezioro? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie rzeczy, które warto zabrać, a których nie trzeba planując pobyt nad jeziorem ślesińskim.

Szukając inspiracji na wspólne wakacje z rodziną, ze znajomymi lub we dwoje jest jeden pomysł, który nigdy nie zawiedzie. Domek nad jeziorem! Rewelacyjne rozwiązanie, zwłaszcza gdy potrzeby podróżujących są zróżnicowane. Zadowolone będą zarówno osoby, które lubią być aktywne, jak i te preferujące spędzać wakacje na opalaniu i czytaniu książek. Każdy będzie usatysfakcjonowany, nikt nie będzie musiał się dostosowywać, a wieczorami wszyscy wspólnie mogą celebrować ten piękny wolny czas.

Co należy zabrać ze sobą wyjeżdżając nad jezioro?

Planując wypoczynek nad jeziorem trzeba się zastanowić jak się spakować, aby uniknąć wożenia niepotrzebnych rzeczy, ale żeby też niczego nie zabrakło. Pierwsze co przychodzi do głowy to oczywiście niezbędne kosmetyki. Należy zabrać ze sobą również kilka dodatkowych akcesoriów, których wybór jest uzależniony od pory roku i przewidywanej pogody na wyjazd. Jeżeli wypoczynek nad jeziorem będzie odbywał się latem, niezbędny na pewno okaże się krem z filtrem oraz spray na komary, które potrafią być uciążliwe wieczorami. Kolejnym elementem są oczywiście ubrania, których dobór również zależy od pory roku. Na przykład czapka – latem przydaje się z daszkiem, aby chronić głowę przed silnym słońcem. Natomiast po sezonie warto nosić ciepłą, wełnianą i zakrywającą uszy, aby jesienny wiatr nie dawał się we znaki. To, co warto zapakować niezależnie od pory roku to obuwie sportowe oraz kurtka przeciwdeszczowa. Przydadzą się zarówno latem, jak i jesienią podczas spacerów i wycieczek rowerowych, które powinny być jak najbardziej komfortowe. Tak samo spodnie dresowe i bluza. Nie zajmą dużo miejsca w walizce, a nawet latem mogą się przydać, kiedy trafi się chłodniejsza noc. Kiedy w walizce są już wszystkie podstawowe rzeczy, takie jak ubrania, kosmetyki i leki, warto zastanowić się nad tym, jak chcemy spędzić czas nad jeziorem. Oprócz plażowania i pływania warto skorzystać z licznych tras rowerowych. Może warto zabrać rowery z domu? Oczywiście można je wypożyczyć na miejscu, jednak najwygodniej jeździ się na swoim własnym sprzęcie, który się dobrze zna. Poza tym wypożyczanie to są koszty oraz ograniczenia logistyczne, ponieważ trzeba pamiętać, aby oddać je w umówionym miejscu i czasie. Dodatkowo pobyt nad jeziorem może okazać się sposobnością do realizowania swoich pasji, takich jak łowienie ryb albo fotografowanie dzikich zwierząt, pejzaży czy zachodu słońca nad taflą jeziora. Warto pomyśleć o tym przed wyjazdem, aby wziąć ze sobą sprzęt wędkarski lub aparat fotograficzny, ponieważ wypożyczanie tych sprzętów nie jest tak popularne jak wypożyczanie łódki czy roweru. I na koniec najważniejsze. Planując weekend nad jeziorem przede wszystkim należy się zastanowić kogo na niego zaprosić. Może warto w ten sposób zacieśnić więzi z rodziną lub odnowić relację z dawno niewidzianym przyjacielem? Na Farmie Wolnej Chwili wszystko jest możliwe. A domki pozbawione telewizji i Internetu sprzyjają byciu ze sobą tu i teraz.

Czego nie pakować?

Warto wiedzieć, czego nie brać ze sobą niepotrzebnie, aby zaoszczędzić miejsce w samochodzie czy walizce. Nikt nie lubi dźwigać, a idealnym dopełnieniem udanych wakacji jest komfortowa podróż. Wybierając się na wypoczynek nad jeziorem ślesińskim w domku z balii warto przed pakowaniem zapoznać się z ofertą Farmy Wolnej Chwili, ponieważ w cenie wynajmu gwarantujemy wyposażenie zarówno w niezbędne artykuły, jak i te które nie są konieczne, ale nierzadko potrzebne lub wybierane w ramach rozrywki przez osoby dorosłe i dzieci. W każdym domku nasi goście znajdą komplet pościeli i ręczników oraz zastawę stołową dla 8 osób. Mając na uwadze, że na naszej farmie nierzadko wypoczywają również rodzice ze swoimi najmłodszymi pociechami oferujemy w pełni dostosowaną dla maluszków pościel i łóżko turystyczne, krzesełko do karmienia oraz sztućce, kubki i talerzyki dostosowane dla małych dzieci. Wszystko po to, aby młodzi rodzice mogli jak najbardziej ograniczyć bagaże, których na tym etapie życia i tak jest zawsze ogromnie dużo. Elementem wszystkich domków z balii jest kuchnia oraz pełne wyposażenie kuchenne, aby goście mogli przygotować dowolne posiłki według uznania. Wielu naszych gości w okresie jesiennym urządza wyprawy na grzyby o świcie, aby później ugotować z nich pyszne dania. Takie atrakcje budują niesamowite wspomnienia i umacniają więzi międzyludzkie. Pozostając w tematach kulinarnych, warto wspomnieć, że do dyspozycji gości są również grille. Przy domu rybaka i ogrodnika umieszczone są ogrodowe grille betonowe, z których każdy z naszych gości może korzystać do woli. Oprócz tego przy głównej plaży znajduje się w pełni zadaszona i gotowa pomieścić około 20 osób chata grillowa. Aby zapewnić naszym gościom wcześniej wspomniany komfort podróży, odciążamy ich od przewożenia przedmiotów zapewniających rozrywkę i relaks. W każdym domku znajduje się biblioteczka różnorodnych książek oraz kolekcja gier planszowych zarówno typowo towarzyskich, jak i tych dla całej rodziny, a także zabawki, żeby nigdy nie zabrakło rozrywki dla małych i dużych. Wszystko po to, aby pobyt w naszych domkach był wypełniony po brzegi pozytywnymi wspomnieniami, a nasi goście nie musieli się niczym przejmować. Pamiętamy oczywiście również o czasie nad samym jeziorem. Pragnąc w pełni czerpać z uroków jeziora nie trzeba mieć ze sobą lodówki turystycznej na plażę, nawet jeżeli planuje się na niej spędzić cały dzień, ponieważ domki znajdują się na tyle blisko brzegu, że chłodne napoje oraz świeże jedzenie można w każdej chwili wyciągnąć z lodówki. Dla miłośników sportów wodnych również mamy dobrą wiadomość! Częścią wyposażenia domków jest sprzęt do popularnego Stand Up Pudding. Oprócz tego na miejscu można wypożyczyć oprzyrządowanie do narciarstwa wodnego i wakeboardingu. Do dyspozycji są również rowerki wodne, a ciekawym urozmaiceniem jest rejs łodzią motorową, przygotowaną specjalnie dla gości odwiedzające przybrzeżne domy.

Nasze domy nad jeziorem powstały z pasji i chęci oferowania ludziom celebrowania wspólnego czasu z bliskimi. Stąd w naszych domkach nie ma ani telewizorów, ani wifi. Za to wybierając się na wypoczynek nad jeziorem w Ślesinie nie trzeba martwić się o artykuły kuchenne, pościele czy ręczniki. Nie trzeba też planować animacji czasu, bez względu na wiek uczestników. Wszystko co przydatne czeka na miejscu. Wystarczy spakować walizkę, przyjechać i oddać się relaksowi z dala od miasta, hałasu i obowiązków.